Side 1 af 1

Det her er altså mærkeligt...

Indlæg: tors 15. sep 2005 13:11
af Ash
Prø at kigge nede under credits hvem der spillede tønde i det gamle Donkey Kong (Nintendo Spil!?!?!)

http://www.imdb.com/title/tt0176664/

Hvis nogen kan komme med en forklaring, ville det være ret fedt, fordi jeg forstår det simpelthen ikke... det må være en fejl.

Indlæg: tors 15. sep 2005 13:28
af Larsemand
:lol: :lol:

Indlæg: tors 15. sep 2005 13:46
af Yousef
Jeg tror forklaringen ska findes i at mange af IMDB's informationer om mindre kendte film (og spil) er brugerindsendte, og de ikke altid får det tjekket helt igennem.

Men ellers vil jeg da mene han egentlig ville være skabt til rollen. Det ka vel heller ikke gå lang tid før DK rammer det store lærred, med alle de computerspilsfilmatiseringer, der blir lavet for tiden. :roll:

Indlæg: tors 15. sep 2005 15:02
af Ash
Hehe, jeps, håber at han får rollen igen - det kunne være han kunne score et lille comeback på det, manden er jo genial

Billede

Indlæg: tors 15. sep 2005 19:05
af Petter
Billede

Whut 'cha talkin 'bout?

Simpelthen den mest groteske sickcom nogensinde. Med både Gary Coleman og salig Dana Plato.